Gizlilik

ve Kullanıcı Sözleşmesi

DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App 'e ait Gizlilik ve Kullanıcı Sözleşmesi metni sayfasına hoş geldiniz. Değerli kullanıcımız, DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App ürünlerini kullanarak bu metinde detayları açıklanan şartları kabul etmiş sayılırsınız. Metinde detayları açıklanan şartları detaylı şekilde okuyunuz.

Detayları aşağıda yer alan kullanıcı sözleşmesi ve ekleri; kullanıcılarımıza sunduğumuz hizmetler hakkında bilgi vermek, web ve app ürünlerimizin sağladığı hizmetlerden hangi kurallar ve şartlar çevresinde yararlacağınızı belirlemek, hizmet sunucu (DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App) ve kullanıcı arasındaki hak, yükümlülük ve sorumlulukları belirlemek amacıyla hazırlanmıştır.

0.

Hüküm ve Koşullar

DoktorBUN Web Ürünleri'nin ve DoktorBUN App'in kullanıcılarına sağladığı hizmetlerden faydalanmak için bu metinde yer alan gerek hukuki nitelikte gerekse uyarı niteliğinde olan şartları, hak, yetki ve sorumlulukların düzenlendiği maddeleri okumanız ve açık rızanız ile kabul etmeniz gerekmektedir. Belirtilen şartları kabul etmek istemiyorsanız, ürünlermiz için üyelik işlemelerini yapmaktan ve ürünlerimizi kullanmaktan vazgeçiniz.

DoktorBUN Web Ürünleri'ne ve DoktorBUN App'e kayıt olurken ve hizmetlerimizden faydalanırken aşağıda yer alan taahhütleri vermiş olacaksınız:

• Kullanıcı olarak size ait bilgilerin tam ve doğru olduğunu,
• İletişim bilgilerinizi girerken doğru ve güncel iletişim bilgilerini paylaştığınızı,
• Kullanıcı hesabınızı kullanırken başka bir kişiye veya kullanıcıya ait izinsiz kişisel veya özel verileri paylaşmayacağınızı,
• Sistemlerimizde tanımlamış olacağınız "kullanıcı tarafından tarafından tanımlanan kullanıcı" ile yapacağınız her türlü işlemden bizzart sorumlu olacağınızı,
• Kullanıcı bilgilerinizi ve şifrenizi paylaşmayacağınızı, başkalarının hesabınıza erişimine izin vermeyeceğinizi veya bilgi güvenliğini tehlikeye atacak içerikler paylaşmayacağınızı,
• Hizmetlerimizden ve ürünlerimizden herhangi birini kullanırken mevcut hukuki düzenlemelere, tıbbi deontoloji ve etik kurallara uygun davranacağınızı,
• Herhangi bir ticari girişim ya da bireysel kazanç için bilgi toplamak, tanıtım/reklam yapmak, ürün pazarlamak amacıyla servis ve hizmetlerimizi izinsiz olarak kullanmayacağınızı,
• Tıbbi bilgi, içerik ve vaka paylaşımlarında hastanın açık rızası olmadan her türlü belge, resim, video paylaşmayacağınızı, hasta kimlik bilgilerini hiç bir koşulda paylaşmayacağınızı,
• Otomatik araçlar kullanarak diğer kullanıcılara ait içerikleri veya bilgileri toplamayacağınızı,

taahhüt etmiş olacaksınız.

Aksi takdirde doğan ve doğacak tüm maddi ve manevi zarardan sorumluluğun kullanıcıya ait olduğunu, kullanıcının hesaplarını kapatmadıkça veya kötüye kullanımı bildirmedikçe, hesaplarıyla yapılan her işlemden sorumlu olduğunu taahhüt ve kabul etmektesiniz.

DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App, hekimler ve hekim adayları için bilgilendirmeler, etkileşim, paylaşım seçeneklerine sahiptir. Kullanıcılarımız tarafından beyan edilen, yazılan, aktarılan, kullanılan fikir ve düşünceler ile paylaşılan sorular, içerikleri, tıbbi vakalar, yazılı ve görsel içerikler, tamamen o kişinin kendi kişisel ve mesleki görüşleridir ve görüş sahibini bağlamaktadır. Kullanıcımızın yaptığı paylaşımlar, beyan ettiği fikir ve görüşler nedeniyle üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan ve üçüncü kişilerin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle kullanıcının uğrayabileceği zararlardan dolayı hizmet sunucusu olan DoktorBUN Web Ürünleri'nin ve DoktorBUN App'in herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App, hekimler ve hekim adaylarına yöneliktir. Bilgilendirme, reklam, teknik destek, izleme, hukuki danışmanlık hizmetleri çerçevesinde sözleşme ilişkisi içinde bulunduğumuz hukuki ve teknik danışmanlarımız ve hizmet sürecinde işbirliği yaptığımız partnerlerimiz dışında, hekim ve hekim adayı olmayan kullanıcıların DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App hizmetlerine erişmesi ve bu hizmetlerden yararlanması kabul edilmemektedir.

DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App, vermiş olduğu hizmetlere yönelik olarak kullanım kuralları ve politikalar koyabilir, tek taraflı olarak her zaman değiştirebilir. Kullanıcıların sunulan hizmetlerden yaralanabilmesi için aranan şartlar, yararlanma şekli ve şartları gerekli görüldüğü takdirde değiştirilebilir ve her türlü metinde mevcut hukuki düzenlemeler de gözönüne alınmak suretiyle güncelleme ve revizyonlar yapılabilir. Bu nedenle ilgili metinleri düzenli aralıklarla takip etmelisiniz.

DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App kullanıcıları, yukarıda yer alan metni okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini, metinde yer alan şart ve koşullar dahilinde hareket edeceğini beyan ve taahhüt eder.

1.

Taraflar

Kullanıcı Sözleşmesi

1.Taraflar

1.1. İşbu sözleşme ve ekleri (Hüküm ve Koşullar & KVKK ve Aydınlatma Metni), DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App ile DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App sözleşmesinde belirtilen koşullar dahilinde yararlanan kullanıcının (metnin geri kalan bölümünde "Kullanıcı" olarak anılacaktır) üyelik kaydının tamamlanması ile karşılıklı olarak kabul edilerek yürürlüğe girmiştir.

2.

Tanımlar

2.1. DoktorBUN Web Ürünleri: www.doktorbun.com alan adı ve alt alan adlarında yer alan (dhy, tus, yandal, iyh, blog vs.) diğer alt adlarında hizmet veren ürünleri ifade eder.

2.2. DoktorBUN App: Mobil cihazlarda çalışan mobil uygulama yazılımı ve bu yazılım ile bağlantılı olarak oluşturulan ürün ve hizmetlerin sunulduğu tüm sanal gerçeklik mecralarını ifade etmektedir. (Bundan böyle "DoktorBUN App" olarak anılacaktır.)

2.3. Kullanıcı/Üye: DoktorBUN Web Ürünleri üzerinden sisteme erişen veya DoktorBUN App üzerinde üyelik formunu doldurmuş ve ardından kendisine mail yoluyla gönderilmiş olan doğrulama kodunu kullanarak üyeliğini aktifleştirmiş kişidir. DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App‘e giriş yapan ve üye olan kişi bu Kullanım Sözleşmesi’nin okuduğunu, kullanım sözleşmesinin içeriğini bütünüyle anladığını ve iki taraf arasında gerçekleşecek olan tüm hükümleri onayladığını kabul ve beyan etmiş sayılır.

2.4. Sisteme Erişim Araçları: Kullanıcının hesabını yönetim sayfası, Uygulamaya erişim sağlayan kullanıcı adı, şifre, kod, parola gibi yalnızca Kullanıcının bilgisinde olan bilgileri ifade eder.

2.5. İletişim Kanalları: Anında bildirim, e-posta, sms, mms, telefon ile bildirim gibi iletişim mecralarını ifade eder.

2.6. Mesaj: DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App’in, kullanıcılara pazarlama, araştırma, bilgilendirme vb. amaçlarla göndereceği, Kullanıcılar tarafından kendilerine gönderilmesine izin verilen mesajları ifade eder.

3.

Amaç

3.1. DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App’in amacı, hekimler ve hekim adayları için bilgilendirmeler, etkileşim, paylaşım seçenekleri üretmektir. DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App üzerinden, diğer hekim ve hekim adaylarıyla soru ve sorunlarınızı kurallar çerçevesinde tartışabilir, tecrübelerinizi paylaşabilir, takipleşebilir, mesajlaşabilir, bağlantı kurabilir, gurup oluşturabilir, kongre/kurs/medikal gündem hakkında bilgi alabilir, özel duyuru ve acil vaka paylaşımı sağlamanız mümkündür.

3.2. DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App üzerinden sunduğumuz hizmetlerimiz çok ve çeşitli olduğundan gerektiğinde ek şartlar veya ürün gereksinimleri uygulanabilir. Hizmetleri kullanmanız halinde ek şartlar işbu sözleşmenin kendiliğinden birer parçası haline gelir.

4.

Konu ve Kapsam

4.1. İşbu sözleşmenin konusu; kullanıcılarımıza yönelik olarak ürünlerimizde mevcut olan ve ileride DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App tarafından sunulacak ürün ve hizmetler, bu ürün ve hizmetlerden yararlanma şartları ile tarafların hak ve yükümlülüklerinin tespitidir.

4.2. Kullanıcı, işbu sözleşme hükümlerini kabul etmekle, DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App içinde yer alan kullanıma, üyeliğe ve hizmetlere ilişkin her türlü bildirim ve/veya beyanı da kabul etmiş olmaktadır. Kullanıcı, DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App'in bildirim ve beyanlarında belirtilen  hususlara uygun olarak davranacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.

Üyelik ve Kullanım Şartları

5.1. DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App, hekimlere ve hekim adaylarına yönelik özel bir üründür ve/veya bazı hizmetler sadece hekim ve hekim adaylarına yöneliktir. Kullanıcıların kendilerinin hekim ve hekim adayı olduklarına dair beyanda bulunma ve sadece bir hesap oluşturma yükümlülükleri vardır. Kullanıcıların kayıt sırasında vermiş olduğu e-posta adresi üyeye özeldir ve her üye e-posta adresi ve üyelik bilgileri ile tek bir üyelik oluşturma hakkına sahiptir.

5.2. Koşulları taşımayan başvurular, kayıt işlemlerini tamamlanmış olsa dahi "kullanıcının" sahip olduğu hak ve yatkilerden yararlanamaz.

5.3. DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App herhangi bir gerekçe göstermeden,  bildirimde bulunmadan ve herhangi bir tazminat ödeme yükümlülüğü olmaksızın ve derhal yürürlüğe girecek şekilde işbu sözleşmeyi tek taraflı olarak herzaman feshedebilir ve kullanıcının işbu uygulamadan yararlanmasına son verebilir.

6.

Karşılıklı Hak ve Yükümlülükler

6.1. Kullanıcı Hak ve Yükümlülükleri:
 
6.1.1. Kullanıcı, kullanıcı prosedürlerini yerine getirirken, ürünlerimiz veya hizmetlerimizden faydalanırken ve DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App ürün veya hizmetleri ile ilgili herhangi bir işlemi yerine getirirken işbu sözleşme ve ekleri içerisinde yer alan tüm şartlara, DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App tarafından belirtilen kurallara ve yürürlükteki mevzuata uygun hareket edeceğini, işbu sözleşmede belirtilen tüm şart ve kuralları okuduğunu, anladığını ve onayladığını kabul eder.

6.1.2.  Kullanıcı, DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App'in mevzuat gereğince ve talep edildiği takdirde resmi makamlara bilgi verme ve açıklama yapmakla yükümlü olduğu durumlarda, DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App dahilinde kullanıcılara ait edinilen bilgileri açıklamaya yetkili olduğunu ve bu sebeple kendisinden her ne nam altında olursa olsun tazminat talep edilemeyeceğini kabul eder.

6.1.3. Kullanıcı, DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App’in işbu sözleşme konusu ürün ve hizmetlerin ifasına yönelik olarak ve/veya bu amaçla anlaşma akdettiği iş ortaklarına, kullanıcıya ait gerekli bilgileri açıklamaya yetkili olacağını, bu hususu kabul ettiğini beyan ederek bu sebeple DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App’den her ne nam altında olursa olsun tazminat talep edilemeyeceğini kabul eder.

6.1.4. Kullanıcı, uygulamaya erişmek için kullandığı sisteme erişim araçlarını (kullanıcı adı, şifre, kod gibi) gizli tutmakla yükümlüdür. Sisteme erişim araçlarını kullanma hakkı sadece kullanıcıya aittir. Sisteme erişim araçlarının üçüncü bir şahıs tarafından kullanımının sonuçlarından tamamı ile kullanıcı sorumludur. DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App bu gibi usulsüz kullanımları yapan kişilerin kimliklerini tespit etmekle yükümlü değildir. Kullanıcı, yukarıda belirtilen hükümler saklı kalmak kaydıyla, işbu bilgilerinin üçüncü bir şahıs tarafından kullanımından ve bunun neticelerinden kendisinin sorumlu olduğunu, işbu bilgilerin kullanımı suretiyle yapılan işlemlerin kendisi için bağlayıcı olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Kullanıcı, şifresinin başkalarınca ele geçirildiğini öğrendiği takdirde derhal bilgilendirmekle yükümlüdür.

6.1.5. DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App tarafından bizzat oluşturulan duyurular, tanıtımlar, rehberler vb. dışında DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App’in içeriğinin bir bölümü kullanıcılar tarafından üretilmekte ve söz konusu içerikler kullanıcılar tarafından gönderildiği haliyle, diğer bir ifade ile “olduğu gibi” sunulmaktadır, sadece bazı noktalarda detaylı açıklamalar eklenmekte ve imla kurallarına uygun düzeltilebilmektedir. Kullanıcı, sistem dahilinde kendisi tarafından sağlanan bilgilerin ve içeriklerin doğru ve hukuka uygun olduğunu kabul ve taahhüt eder. DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App, kullanıcı tarafından iletilen veya sistem üzerinden kullanıcı tarafından yüklenen, değiştirilen ve sağlanan bilgilerin ve içeriklerin doğruluğunu araştırma, bu bilgi ve içeriklerin güvenli, doğru ve hukuka uygun olduğunu taahhüt ve garanti etmekle yükümlü ve sorumlu olmadığı gibi, söz konusu bilgi ve içeriklerin yanlış, hatalı ve hukuka aykırı olmasından dolayı ortaya çıkacak hiçbir zarardan da sorumlu değildir. Kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriklerin hukuka uygunluğu (özellikle hasta mahremiyetinin korunması, özel nitelikte kişisel verilerin açıklanmaması, vakaların anonimleştirilerek sunulması vb.) DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App’e veri girişi yapan hekim ve hekim adaylarının sorumluluğundadır.

6.1.6. Kullanıcı, kendisi tarafından yapılan tüm işlemlerin ve paylaşımların münhasıran ve müstakilen kendisi tarafından gerçekleştirildiğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Kullanıcı, DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App’e verdiği iletişim kanallarının yalnızca kendisine ait ve yalnızca kendi kontrolü altındaki iletişim kanalları olduğunu ve bu iletişim kanallarını aktif olarak kullandığını taahhüt eder. Aksi halde, kullanıcı iletişim kanallarının kullanıcı/üyenin kendisine ait olmamasından veya iletişim kanallarını aktif olarak kullanmamasından dolayı DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App’in uğrayabileceği her türlü maddi ve manevi zararı tazminle yükümlü olacaktır.

6.1.7. DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App'in sunduğu ürün ve hizmetlerden yararlananlar, sistem dahilinde yalnızca hukuka uygun amaçlarla işlem yapabilirler. Kullanıcının, sistem dahilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki, idari ve cezai sorumluluk kendisine aittir. Kullanıcılar, sistemi kullanırken halihazırda yürürlükte olan ilgili her türlü mevzuat hükümleri ile DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App'in sisteme ilişkin olarak yayımlayacağı bildirimlere uymayı kabul eder.

6.1.8. Kullanıcı işbu uygulamanın DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App’e ait olduğunu ve onun tarafından işletildiğini kabul eder. Kullanıcı, DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App ve/veya başka bir üçüncü şahsın ayni veya şahsi haklarına tecavüz teşkil edecek nitelikteki sistem dahilinde bulunan resimleri, metinleri, görsel ve işitsel imgeleri, video klipleri, dosyaları, veri tabanlarını, katalogları ve listeleri çoğaltmayacağını, kopyalamayacağını, dağıtmayacağını, işlemeyeceğini kabul ve taahhüt etmektedir.

6.1.9. DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App’in isim hakları, içeriği, şablonları, tasarımı ve site içindeki tüm doküman, program ve betiklere (script) ait haklar saklıdır. Sayfalarda aksi belirtilmediği sürece, site içindeki hiçbir doküman sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, internet üzerinde veya herhangi bir yayın aracıyla yayımlanamaz ve kullanılamaz.

6.1.10. DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App üzerinden link verilen internet sitelerinde, kullanıcı da dahil olmak üzere üçüncü kişiler tarafından yayınlanan içeriklerden dolayı DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App’in sorumluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir kullanıcı/üçüncü kişi tarafından sağlanan ve yayınlanan bilgilerin, içeriklerin, görsel ve işitsel imgelerin doğruluğu ve hukuka uygunluğunun taahhüdü bütünüyle bu eylemleri gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App üçüncü kişiler tarafından sağlanan hizmetlerin ve içeriklerin güvenliğini, doğruluğunu ve hukuka uygunluğunu taahhüt ve garanti etmemektedir.

6.1.11. Kullanıcı ve DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App birbirinden bağımsız taraflardır. İşbu sözleşme'nin taraflarca onaylanması ve uygulanması, aralarında ortaklık, temsilcilik veya iş görme ilişkisi olduğu sonucunu doğurmaz.

6.1.12.  Kullanıcı işbu sözleşme kapsamında yaptığı paylaşımların hukuka ve ahlaka aykırı unsurlar içermeyeceğini, paylaşımlarında üçüncü kişilerin kişilik haklarını koruyacağını, üçüncü kişilere ait kişisel ve özel nitelikte kişisel verilerin ilgilinin açık rızası olmaksızın paylaşılmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Kullanıcı, bu madde hükmüne aykırı olarak yapacağı paylaşımın bütün sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, her ne sebeple olursa olsun bu paylaşımlardan kaynaklı olarak DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App’e bir dava ve talep yöneltilmesi halinde; bu dava ve talebin DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App tarafından kendisine ihbar edilebileceğini, DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App’in savunma yapması için gerekli olan her türlü bilgi ve içeriği kendisine savunma için gerekli yasal sürelerin geçirilmemesini teminen derhal sağlayacağını, bahsi geçen dava ve talep sonucunda DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App’in herhangi bir zarara uğraması durumunda bahsi geçen zararın DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App tarafından, tazminat hakları saklı kalmak kaydıyla, kendisine rücu ettirilebileceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

Kullanıcının iş bu maddeye aykırı hareket etmesi sebebiyle DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App iş bu sözleşmeyi herhangi bir bildirimde bulunmadan tek taraflı olarak feshetme, üyeliği askıya alma veya iptal etme hakkını saklı tutmaktadır.

6.1.13. Usule aykırı kullanım bildirimleri: Sistem dahilinde kullanıcılar tarafından yüklenen yazılı ve görsel öğelerin mevzuata aykırılığı, başkasının telif hakkını ihlali, etik ilke ve değerlere aykırılığının paylaşımın yapıldığı anda tespit edilmesi ve engellenebilmesi her zaman mümkün olmayabilir. Söz konusu ihlal ve uygunsuz kullanımları engellemek için temel mekanizmamız siz kullanıcılarımızın geri bildirimleridir. Mevzuata ve ulusal/uluslararası temel etik ilkelere aykırılık olarak nitelendirilebilecek hususlara ilişkin olarak tarafımıza bildirimde bulunulması durumunda, DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App gerekli incelemeleri yaparak geri bildirimde bulunur ve varsa ihlali önlemek, ortadan kaldırmak için mümkün olan teknik imkânları kullanır. Kullanım koşullarına uygun davranmadığı tespit edilen kullanıcıların hesapları kendilerine bir bildirimde bulunarak ya da bulunmaksızın ve herhangi bir tazminat ödeme yükümlülüğü taşımaksızın feshedilir.

Aşağıda işbu maddenin kapsamında yer alabilecek asgari durumlar yer almaktadır;

• Kişisel verilerin korunması ve mahremiyet hakkını ihlal eden paylaşımlarla ilgili bildirimler
• Telif hakkı ihlali ile ilgili bildirimler
• Yasalara ve hukuk kurallarına aykırılık, ulusal ve uluslararası etik dışı (tıp etiği,  araştırma etiği, iletişim, nezaket, vb. kuralları ihlal eden) kullanımlarla ilgili bildirimler
• Irkçı, aşağılayıcı, küçük düşürücü, ayrıştırıcı, bölücü, kişilik haklarını ihlal edici nitelikte ve kamu menfaatine aykırı yorumlara ilişkin bildirimler

6.1.14. Kullanıcı, DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App'in kendisi ile ve uygulaması ve elektronik haberleşme araçları ile iletişim kurmasını, reklam, tanıtım, kampanya ve promosyon gibi bilgilendirmeleri yapmasını kabul, beyan ve taahhüt eder.

6.1.15. Kullanıcı, ilgili formları doldurduktan ve "kullanıcı Sözleşmesi'ni okudum, anladım ve sözleşme şartlarını kabul ediyorum" maddesini onayladıktan sonra iş bu sözleşme kapsamında kullanıcı olma ehliyeti ve şartlarına sahip olduğunu beyan ve taahhüt etmektedir. Aksi halde, bu hususun DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App tarafından tespit edilmesi durumunda kullanıcının sözleşmesi derhal feshedilir.

6.2. Kullanıcı Vaka Paylaşımları ile İlgili Hususlar
 
6.2.1. Kullanıcılarımız, kendi kullanıcı profillerini oluştururken, beyan ettikleri tüm bilgilerin doğruluğu konusunda doğrudan ve bizzat kendileri sorumludur. DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App'in kullanıcılar tarafından verilen bilgi ve beyanları doğrulama zorunluluğu ve sorumluluğu yoktur. DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App olarak verilen bilgilerin tam ve doğru olduğuna ilişkin çeşitli yöntemler kullanmakla birlikte, ancak yasal ve yetkili merciler tarafından yapılabilecek kesin bir doğrulamanın tarafımızca yapılabilmesi mümkün olmayabilir.

6.2.2. Kullanıcılarımız üye olurken kendilerinin tıp doktoru ya da diş hekimi (bazı uygulamalara erişim hakkı sınırlanabilmek kaydıyla diş hekimliği ve tıp fakültesi öğrencisi) olduklarını, kayıt için vermiş oldukları tüm bilgilerin doğru ve kendilerine ait olduğunu, aksi takdirde bu durumdan kaynaklanabilecek her türlü hukuki ve cezai tüm sorumluluğun bizzat kendisine ait olduğunu; Medklik'in bu nedenle herhangi bir zarara uğraması halinde, her türlü zararı ayrıca bir mahkeme kararına gerek kalmaksızın ilk talep anında derhal, nakden ve defaten tazmin edeceğini ve bu hallerde üyeliğinin tek taraflı olarak sona erdirilebileceğini kabul, beyan ve taahhüt ederler.

6.2.3. Kişilerin ırkı, etnik kökeni, siyasi düşüncesi, felsefi inancı, dini, mezhebi veya diğer inançları, kılık ve kıyafeti, dernek, vakıf ya da sendika üyeliği, sağlığı, cinsel hayatı, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili verileri ile biyometrik ve genetik verileri özel nitelikli kişisel veridir. Özel nitelikli kişisel verilerin, ilgilinin açık rızası olmaksızın işlenmesi yasaktır. Her türlü vaka paylaşımlarında kişisel verilerin korunmasına ilişkin mevzuat hükümlerinin ihlalinden kaçınılmalıdır. Kişisel verilerin işlenmesinde başta özel hayatın gizliliği olmak üzere kişilerin temel hak ve özgürlüklerini korumak konusunda gereken hassasiyeyin gösterilmesi, hastanın açık rızası (bilgilendirilmeye dayanan ve özgür iradeyle) alınmaksının ve kişisel verilerin anonim (başka verilerle eşleştirilerek dahi hiçbir surette kimliği belirli veya belirlenebilir bir gerçek kişiyle ilişkilendirilemeyecek hâle getirilmesi) hale getirilmeksizin kullanılmasından doğan her türlü hukuki sorumluluk kullanıcıya aittir. Kullanıcılar tarafından girişi yapılan vakalardan veya yapılan yorumlardan kaynaklanabilecek her türlü hukuki ve cezai sorumluluk kullanıcının bizzat kendisine aittir.

6.2.4. DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App kapsamında, kullanıcılar tarafından paylaşılan tıbbi vaka, hastalıklar, tanı, tedaviler vb. hakkında bilgi, haber, içerik paylaşımları ve işbu paylaşımlara yönelik olarak yapılan yorumlar uzaktan tedavi, teşhis ve tedavi yönlendirmesi, konsultasyon niteliğinde olmayıp, kullanıcıların bu içerikleri mesleki olarak değerlendirmeleri kendi inisiyatif ve sorumluluğundadır. Müdavi hekim tarafından yapılan ilgili vaka girişleri, işbu sözleşmenin 3.maddesi kapsamındadır. İlgili vakaya ilişkin yorum yapan kullanıcıların, vakaya ilişkin kişisel tıbbi yorumları nedeni ile herhangi bir sorumlulukları olamayacağı gibi; içeriği oluşturan kullanıcının da vakaya yapılan yorumları dikkate alma zorunluluğu yoktur ve tedavi ile ilgili tüm sorumluluk vakanın esas sahibine, yani müdavi hekime aittir. Yapılan yorum ve tavsiyeler, işbu vakaya ilişkin dava ve süreçlerde delil niteliği taşımaz.

6.2.5. DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App içeriğin her ne adla olursa olsun diğer elektronik ortamlarda, sosyal medyada ve mecralarda paylaşılmaması Kullanıcının sorumluluğundadır. Zira her vaka bilgisi, onu kaydeden Kullanıcının sahibi olduğu bir içeriktir. Bu içerik üzerinde sadece kullanıcı ve bu sözleşme ve ekleri çerçevesinde DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App’in hakları söz konusudur. DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App, uygulaması dahilindeki içeriğin, üçüncü kişilerle paylaşılmasına teknik olarak izin vermemektedir. Buna rağmen, bir kullanıcının kendisine ait olmayan içerikleri bir şekilde (fotoğraf çekimi, ekran görüntüsü alınması vb. yollarla) 3. kişilerle paylaşımından ve bundan doğacak herhangi bir hak ihlalinden DoktorBUN sorumlu tutulamaz. Buna sebebiyet veren ilgililer DoktorBUN'un maruz kalacağı zarar ve ziyanı ilk talep halinde ödeyeceklerini kabul beyan ve taahhüt ederler.

6.2.6.  Kullanıcı tarafından DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App’e girişi yapılan vaka bilgileri, başka bir kullanıcı tarafından araştırmalarda, yayınlarda veya sunumlarda kullanılmak istendiğinde, bilimsel etik kurallarına göre hareket edilmelidir. Kullanıcılar, gerektiğinde kullandıkları vakaya ilişkin izinleri alarak, ilgili Kullanıcıya ve DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App uygulamasına referans vermelidir.

6.3. DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App’in Hak ve Yükümlülükleri
 
6.3.1. DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App, sistemde sunulan ürün, hizmet ve içerikleri her zaman tek taraflı olarak değiştirebilme, kullanıcının uygulamaya yüklediği bilgileri ve içerikleri Kullanıcı da dahil olmak üzere üçüncü kişilerin erişimine kapatabilme ve silme hakkını saklı tutmaktadır. DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App, bu hakkını hiçbir bildirimde bulunmadan ve önel vermeden kullanabilir. DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App tarafından kullanıcıdan talep edilen değişiklik ve/veya düzeltme istekleri belirtilen süre içerisinde yerine getirilmediği takdirde doğmuş ve doğabilecek zararlardan DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App sorumlu olmayacak ve kullanıcının Uygulamayı kullanma hakkını dondurabilme veya sonlandırma hakkına sahip olacaktır.

6.3.2. Referans kolaylığı veya çeşitli sebepler nedeniyle sistem içerisinde bir takım web sitelerine veya içeriklere linkler verilebilir. Bu linkler bahsi geçen web sitesini veya içerik sahibini destekleyici mahiyette olmadığı gibi, web sitesi veya içerikte yer alan bilgilere yönelik herhangi bir türde bir beyan veya garanti niteliği de taşımamaktadır. Uygulama üzerindeki linkler vasıtasıyla erişilen portallar, web siteleri, dosyalar ve içerikler, bu linkler vasıtasıyla erişilen portallar veya web sitelerinden sunulan hizmetler veya ürünler veya bunların içeriği hakkında DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App’in herhangi bir sorumluluğu yoktur.

6.3.3. DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App, sistemde yer alan kullanıcı bilgilerini, kullanıcı güvenliği, kendi yükümlülüğünü ifa, istatistiki değerlendirmeler, iç denetimler veya demografik bilgi olarak reklam ve/veya tanıtım için kullanabilme ve bunları bir veri tabanı üzerinde tasnif edip muhafaza etme yetkisine sahiptir.

6.3.4. DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App, işbu sistem ve uzantısında mevcut her tür hizmet, ürün, sistemde kullanma koşulları ile sistemde sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, yeniden organize etme, sistemi durdurma hakkını saklı tutar. Değişiklikler, sistem yayım anında yürürlüğe girer. Kullanıcılar, sistem kullanımı ya da sistem giriş ile bu değişiklikleri de kabul etmiş sayılır. Değişiklikler, DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App tarafından belirlenen mecra üzerinden Kullanıcılara duyurulur.

6.3.5. DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App, sistem kapsamında verdiği hizmetlerin sürekli aktif ve erişilebilir olacağına dair garanti vermemektedir. DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App özellikle yargı ve sair yetkili resmi merci karar ve uygulamaları, mücbir sebepler, üçüncü kişilerin sebep olduğu durumlar, internet bağlantı hizmeti sağlayan kuruluşlardan kaynaklanan aksaklıklar ve gecikmeler vb. dış etkenler, yanlış kullanım, kaynaklanabilecek teknik ve sair aksaklıklar, bakım/tamir çalışmaları veya diğer yönlendirmeler sonucu meydana gelen aksaklıklar konusunda hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez.

6.3.6. DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App gerektiğinde, ağın işletim güvenliğinin tehlikede olması, ağa erişimin devamlılığı, ağda, yazılımda veya kayıtlı dosyalarda meydana gelebilecek arızaların önüne geçebilmek, muhtemel aksaklıkları engellemek veya etkisini azaltmak adına ve gerekli gördüğü diğer durumlarda hizmete erişimi sınırlandırabilir veya durdurabilir.

6.3.7. DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App’in kullanıcılara sağladığı kullanım amacı ve faydasından yararlanmak, bunlara ulaşmak tamamen kullanıcının kullanım şeklinde bağlıdır. Bu nedenle DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App olarak, kullanıcıya herhangi bir somut hedef ya da amacın gerçekleşmesi taahhüdü verilmemektedir.

6.3.8. DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App’in kullanılması esnasında karşılaşılabilecek hata, eksiklik, zarar verici herhangi bir yazılım (virüs, vb.), gecikme veya sistem bağlantı arızası sonucu görülebilecek doğrudan ya da dolaylı ziyan, zarar veya masraflar da dâhil hiçbir zarar ve ziyandan DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App ve çalışanları, bu tip olasılıklardan haberdar olsun ya da olmasınlar, sorumlu tutulamazlar.

7.

Güvenlik

7.1. Verilerinizi korumak için tasarlanmış HTTPS gibi güvenlik önlemleri uygulanmaktadır. Olası güvenlik açıkları ve saldırılara karşı sistemimiz düzenli olarak izlenmektedir. Temel saldırı türlerine ve virüs etkilerine karşı koruma tedbirleri alınmıştır. Bununla birlikte, tüm kamu ve özel sektör temsilcilerinin tabi olduğu öngörülemez riskler DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App için de geçerlidir ve bu nedenle idari ve teknik olarak aldığımız tüm güvenlik tedbirlerine rağmen, verilere erişilemeyeceğinin, değiştirilemeyeceğinin veya yok edilemeyeceğinin garantisini vermek mümkün değildir.

7.2. Güvenliğinizi artırmak için belirleyeceğiniz kullanıcı şifresinin önerdiğimiz karmaşıklık düzeyinde olması yararlı olacaktır. Kullanıcı adı ve şifrenizin korunması, 3.kişilerin eline geçmemesi için azami gayret göstermelisiniz. Bu konuda DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Bunula birlikte, kullanıcı adı ve şifrenizin ele geçirildiğini düşündüğünüzde bizimle iletişime geçer ve kimliğinizin doğrulamasını sağlarsanız, hesabınızın kontrolünü yeniden ele alabilirsiniz.

8.

Gizlilik

8.1. DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App kullanıcılara ait bilgileri, işbu sözleşme'nin kapsamı dışında ancak Gizlilik Politikası ve Kişisel Verilerin İşlenmesi Sözleşmesi'nde belirtilen koşullar dahilinde üçüncü kişilere açıklayabilir veya kullanabilir.

8.2. DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App’in Gizlilik Politikası ve Kişisel Verilerin İşlenmesi Sözleşmesi, Hizmetlerimizi kullandığınızda kişisel verilerinizi nasıl ele aldığımızı ve gizliliğinizi nasıl koruduğumuzu açıklar. Hizmetlerimizi kullanarak, DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App’in bu verileri gizlilik politikasına uygun şekilde kullanabileceğini kabul etmiş olursunuz. Lütfen düzenlediğimiz Gizlilik Politikası ve Kişisel Verilerin İşlenme Sözleşmesi'ni dikkatlice okuyunuz.

8.3. DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App, Türkiye Cumhuriyeti'nde yer alan sunucularda çalışmaktadır ve arşivleme/yedekleme amacıyla dahi olsa hiçbir şekilde yurt dışında veri saklanmamaktadır.

9.

Fikri Mülkiyet Hakları

9.1. DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App (genel görünüm, tasarım, metin, imge, logo, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik verileri, uygulanan iş metodu ve iş modeli, yazılım kodu ve diğer kodlar da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) tüm unsurları DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App’e aittir ve/veya DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App tarafından üçüncü bir kişiden alınan telif hakkı altında kullanılmaktadır. Fikri ve Sınai haklar kapsamında korunan DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App’e ait tüm bu unsurlar önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, başka bir lisana çevrilemez, yeniden yayımlanamaz, yeniden satılamaz, paylaşılamaz, dağıtılamaz, sergilenemez, kullanıcı sözleşmesi kapsamı dışında kullanılamaz veya bunlardan türemiş çalışmalar yapılamaz veya hazırlanamaz, aksi şekilde davranılması halinde, sorumlu kişi/kişiler DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App’in uğradığı zararı ve/veya lisans verenler de dahil üçüncü kişilerin uğradıkları zararlardan dolayı DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App’den talep edilen tazminat miktarını, mahkeme masrafları ve avukatlık ücreti de dahil olmak üzere karşılamakla yükümlü olacaklardır.

10.

Sözleşme Değişiklikleri

10.1. DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App tamamen kendi takdirine bağlı ve tek taraflı olarak, işbu kullanıcı sözleşmesini veya herhangi bir hükmünü ve eklerini, uygun göreceği herhangi bir zamanda, uygulamada ilan etmek suretiyle değiştirebilir. İşbu kullanıcı sözleşmesi'nin değişen hükümleri, ilan edildikleri tarihte veya önceden belirtilen geçerlilik tarihi olması halinde ise geçerlilik tarihinde geçerlilik kazanacak; geri kalan hükümler, aynen yürürlükte kalarak hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecektir.

10.2. DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App’in el değiştirmesi veya DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App’in tüm haklarının başkaca şirketlere devredilmesi halinde, DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App'in tüm yükümlülükleri, devralan tüzel kişiliğe ait olup, işbu sözleşmesinin tüm hükümleri aynen geçerlidir.

11.

Mücbir Sebepler

11.1. Mücbir sebep terimi, doğal afet, isyan, savaş, grev, DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App’in gerekli bilgi güvenliği önlemleri almasına karşın uygulama, portal ve sisteme yapılan saldırılar da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App’in makul kontrolü haricinde gelişen ve DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App’in gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır.

12.

Uygulanacak Hukuk ve Yetkili Mahkeme

12.1. İşbu sözleşme'nin uygulanmasında ve yorumlanmasında Türk Hukuku uygulanacaktır. İşbu Sözleşme'den dolayı doğan veya doğabilecek her türlü ihtilafın hallinde T.C Mahkemeleri yetkilidir.
 
12.2. Çıkabilecek uyuşmazlıklarda DoktorBUN Web Ürünleri ve DoktorBUN App'in defter ve kayıtları ile bilgisayar ve elektronik kayıtlarının, görüntü, telefon ve esas kayıtlarının, faks çıktıları ve sair her türlü kaydı kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini ve bu maddenin H.M.K 193. maddesi uyarınca yazılı delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kullanıcı kabul ve beyan eder.

13.

Yürürlülük

13.1. Kullanıcı, işbu sözleşme'de yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve taahhüt eder.

13.2. İşbu sözleşme, kullanıcının, üyelik talebine, elektronik olarak onay verilmesi ile karşılıklı olarak kabul edilerek yürürlüğe girmiş olup, ekleri ile birlikte uygulanacaktır.

YUKARIDAKİ SÖZLEŞMEYİ OKUDUĞUMU, ANLADIĞIMI, KABUL ETTİĞİMİ VE BU ŞART VE KOŞULLAR DAHİLİNDE HAREKET EDECEĞİMİ BEYAN VE TAAHHÜT EDERİM.